Co budeme potřebovat
- 800 g tresky (filet)
- 3 PL citrónové šťávy
- 1 bobkový list
- 2 nové koření
- sůl a mletý pepř
- trocha vody
Omáčka:
- 2 PL posekaného kopru
- 3 PL třtinového cukru
- 2 PL dijonské hořčice
- 2 PL medu
- 1 ČL mletých hořčičných semínek
- 1 ČL mletého bílého pepře
- 1,5 PL vinného octa
- 3 PL vody nebo vývaru
- 4 PL slunečnicového oleje (ne olivového)
Příloha:
- 1 malá cibulka
- 4 bulvy fenyklu
- 100 g mladých špenátových lístků
- sůl a pepř
- 1 PL oleje
- 3 PL vody
Postup:
Rybu potřeme citrónovou šťávou, osolíme a okořeníme. V troše vody ochucené zbytkem citrónové šťávy přikryté podusíme 5 – 7 minut spolu s bobkovým listem a novým pepřem. Voda by měla sahat asi do třetiny výšky filetu, nebo rybu připravíme v pařáku.
Na pánvi orestujeme pokrájenou cibulku, přidáme vodu a fenykl. Když trochu zvadne, přihodíme špenátové lístky a promícháme. Pokud je tekutiny málo, můžeme trochu přidat. Všechno děláme na mírném ohni. Lístky mají jen zvadnout. Nakonec dochutíme solí, pepřem a posypeme natí z fenyklu, pokud nám zůstala. A příloha je hotová.
Omáčku si připravíme tak, že smícháme všechny suroviny kromě kopru a oleje. Dobře rozmixujeme. Potom za stálého mixování postupně přiléváme olej, jako když děláme majonézu. Nakonec přisypeme kopr a promícháme. Takto připravená omáčka nám vydrží v chladničce 5 týdnů.




























