Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 703 615 614

Košík je prázdný

BMI Kalkulačka

BMI kalkulačka slouží pro rychlou diagnostiku Vašeho stavu. Výsledné hodnoty slouží ke stanovení stádia obezity.
BMI kalkulačka byla sestavena na základě měření a vážení množství žen a mužů a vypočítal se průměr pro dané pohlaví, výšku a věk.

Výsledné hodnoty vás informují o stupni podváhy, nadváhy nebo obezity.

Přidáme tipy pro zdravou výživu, které vám pomohou na cestě k vašemu cíli.

180
100
80
30
sedavé zaměstnání
bez omezení
Doporučená délka odběru v měsících

5

Doporučená velikost porcí

L

BMI

30.9

VZNIK BMI

BMI kalkulačka byla sestavena v roce 1832 na základě měření a vážení množství žen a mužů.

Přepočtem průměru hodnot pro každé pohlaví, výšku a věk vznikla veličina, podle níž dnes dokážeme určit zdravou hmotnost průměrného člověka.

Podváha, nadváha i obezita představují riziko pro vaše zdraví
a ovlivňují kvalitu vašeho života.

VÝPOČET BMI SLOUŽÍ PRO PRVOTNÍ DIAGNOSTIKU Z POHLEDU HMOTNOSTI

Kromě BMI je důležitý prvotní ukazatel i váš obvod pasu. Obvod pasu napovídá o rozložení tělesného tuku.

Za rizikový obvod pasu se u žen považuje obvod nad 80 cm – nad 88 cm mluvíme o velmi rizikovém, u mužů je to 94 cm a 102 cm.

 

STUPNICE BMI:

BMI INDEX <18,5 – VYSOKÁ PODVÁHA

Přílišná podváha je pro zdraví téměř stejně nebezpečná jako obezita. Často je doprovázena sníženou imunitou a neschopností těla regenerovat svaly. U žen může být následkem podváhy i nepravidelný menstruační cyklus nebo jeho úplné vynechání. Máte-li potíže s příjmem potravy, nebojte se kontaktovat výživového poradce.

BMI INDEX 18,5 - 24,9 – PŘIMĚŘENÁ HMOTNOST

Gratulujeme, váš BMI index je optimální.

BMI INDEX 25 – 29,9 – NÍZKÁ AŽ STŘEDNÍ NADVÁHA

Sedavé zaměstnání, stres, nedostatek pohybu. Nadváha často vzniká pomalu a postupně. Věnujte pozornost změně stravovacích návyků – kde přijímáte zbytečné kalorie? Upravte svůj jídelníček a přidejte více pohybu do denní rutiny. Neodkládejte změnu na zítra, riziko obezity je blíže, než se na první pohled zdá.

BMI INDEX 30 – 34,9 – OBEZITA PRVNÍHO STUPNĚ

Pokud vám BMI index ukazuje první stadium obezity, neprodleně začněte se změnou vašich stravovacích a pohybových návyků. Začínající obezita snižuje kvalitu vašeho života. Pravděpodobně býváte často unavení. Navštivte lékaře, abyste se informovali o zdravotním stavu - příčinou obezity mohou být i poruchy metabolismu nebo štítné žlázy. Naši odborníci na zdravou výživu vám pomohou sestavit redukční plán. Zbytečným odkládáním zvyšujete každým dnem riziko závažných onemocnění jako vysoký krevní tlak, cukrovka, záněty kloubů.

BMI INDEX 35 – 39,9 – OBEZITA DRUHÉHO STUPNĚ

Hodnota vašeho BMI představuje výstražné znamení. Pravděpodobně už máte problémy s pohybovým aparátem, trpí vaše páteř i klouby. Obezita druhého stupně výrazně zasahuje do vašeho života.

BMI INDEX > 40 – OBEZITA TŘETÍHO STUPNĚ

Třetí stadium obezity již není otázkou kvality života, ale otázkou přežití. Kontaktujte svého lékaře. Dejte svůj zdravotní stav na první místo v žebříčku vašich priorit.

Výpočet BMI je informativní. Není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

5 JEDNODUCHÝCH ZMĚN, KTERÉ VÁM POMŮŽÍ SNÍŽIT BMI INDEX

Ukázal vám výpočet BMI vyšší hodnotu? Neváhejte a upravte váš životní styl. Připravili jsme pro vás 5 inspirací na jednoduché změny, se kterými můžete začít, jakmile dočtete poslední.

UPRAVTE JÍDELNÍČEK

Snižte příjem smažených a mastných jídel. Vyměňte „tučné maso“ za drůbeží maso nebo ryby. Přidejte více ovoce, zeleniny a oříšků než obměnu nezdravých snacků. Cílem změny jídelníčku je přijímat vyváženou stravu bohatou na zdraví prospěšné látky jako jsou zejména bílkoviny, tuky, vláknina, minerály a vitamíny. Pestrá a kaloricky optimalizovaná strava představuje základ pro snížení hmotnosti i BMI.

SNÍŽTE PŘÍJEM TEKUTÝCH KALORIÍ

Dodržujte pitný režim a dopřejte si čerstvou čistou vodu pravidelně po celý den. Voda představuje základní stavební prvek lidského organismu. Slazené vody, džusy, energetické a alkoholické nápoje představují zdroj zbytečných kalorií. A zbytečné kalorie, pokud je přijímáte pravidelně, zvyšují vaši hmotnost i BMI.

STRAVUJTE SE PRAVIDELNĚ

Nejezte nárazově větší množství, rozložte si příjem potravy během dne na snídani, svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. Pravidelnou a nutričně vyváženou krabičkovou stravu na míru vám rádi připravíme až na 7 dní v týdnu.

Zařaďte chůzi do denní rutiny

Chůze představuje pro člověka přirozený způsob pohybu. Zkuste udělat v denní rutině malé změny, vaše tělo vám poděkuje. Zaparkujte o pár ulic dál nebo vystupte o pár zastávek dříve – zbývající část cesty můžete projít pěšky. Výtah můžete vyměnit za chůzi po schodech. Inspirativní zdravý návyk představuje i chůze během telefonování.

OSVOJTE SI ZDRAVÉ SPÁNKOVÉ NÁVYKY

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek představuje důležitou součást zdravého životního stylu. Aby se vám lépe spalo, omezte večer alkohol i kofeinové nápoje (navíc mají i zbytečně mnoho kalorií) a vyhněte se pozdní večeři. Půl hodiny před spaním byste neměli pracovat na počítači, dívat seriály ani scrollovat sociální sítě. Kvalitu spánku pozitivně ovlivní i vyvětraná ložnice a přirozená noční tma.

Potřebujete poradit?

703 615 614

Detox