Dotazy, změny jídelníčku nebo objednávky krabičkové diety můžete provést na telefonním čísle (po-pá 8:00 - 16:00) 703 615 614

Košík je prázdný

DOPROVODNÉ SYMPTOMY PŘI DETOXIKACI A CO S NIMI?

Rady pro zdraví / 27. 5. 2024

Dokonce jen takový „absťák“ na pár dní od věcí, jako je pití kávy, kouření, vyloučení cukru může u nás vyvolat nežádoucí reakce.

DOPROVODNÉ SYMPTOMY PŘI DETOXIKACI A CO S NIMI?

a) Bolest hlavy

- výpadek kofeinu. Pokud pravidelně pijete kofeinové nápoje před detoxikací, může dojít k bolesti hlavy z náhlého vysazení kofeinu. Podrážděnost a migrény jsou charakteristickými znaky vysazení kofeinu.

Při detoxikaci mají buňky možnost uvolnit ještě větší množství uložených toxinů, patogenních a odpadových látek, což způsobuje bolesti hlavy. Snížená hladina cukru a kofeinu může způsobovat bolest hlavy. Řešení je použít např. peprmintové esenciální oleje. Pít dostatek vody během celé detoxikace.

- Nízká hladina krevního cukru. Náhlý pokles kalorií a vysoká spotřeba vody může také vést k bolestem hlavy.

b) Únava, bolest celého těla

Máte pocit, že Vás přejel autobus? Nejste sami! Vaše tělo pracuje přesčas, aby se zbavilo nežádoucích toxinů. Vyžaduje si to více spánku.

c) Průjem

Naše tělo přirozeným způsobem odstraňuje odpad, aby potom mohlo zazářit. Všechno co bylo nežádoucí půjde ven. Není to pěkné, ale je to nutné. Opět platí, že aby Vaše tělo dělalo to co dělat má, je třeba mu doslova pomoct to uvolnit.

d) Chřipka

Pokud u Vás začne docházet k zácpě při detoxikaci, můžou se u Vás objevit příznaky chřipky, jako je zduření lymfatických uzlin, ucpaný nos anebo výtok z nosu, bolest krku.

e) Pokožka

Pokud jsou játra skutečně založena toxiny, můžete začít detoxikaci přes kůži. Můžou se Vám dokonce objevit vyrážky. To je normální, protože pokožka je největším orgánem těla a pomáhá nám detoxikovat se i přes póry.

VYBERTE SI PROGRAM

Detox Start 3 dny

Detox Start 3 dny

Občas je vhodné pomoci trávení a zařadit lehčí stravu. Tento třídenní program odlehčí vaše trávení a nastartuje proces hubnutí. Začněte cestu za svým vytouženým cílem s programem DETOX START.

od 480,00 Kč /den
Detox Ideál 7 dní

Detox Ideál 7 dní

7 denní detoxikační program vás nastartuje po jakémkoli zatěžkávacím období. Je ideální po svátečních přejídáních i sezóně letních grilovaček či jako jarní a podzimní detoxikace organismu. DETOX IDEÁL vám pomůže během 7 dní odlehčit trávení a nastartuje váš metabolismus.

od 480,00 Kč /den
Džusový detox Profík

Džusový detox Profík

Džusový detox je tekutá očistná kúra. Může trvat pouze den nebo i několik měsíců. Odstraňuje následky stresu i nahromaděných toxinů a působí regeneračně. Je to nejlepší a nejbezpečnější způsob detoxikace organismu. Způsob, jak si udržet a obnovit energii. Pokud jste citliví na cukr nebo hledáte naši nejalkaličtější očistu, zvolte si Profíka – obsahuje nejvíce zelených džusů.

od 1100,00 Kč /den
facebook-icon
Více na toto téma:detoxikácia