Co budeme potřebovat
- 250g marinovaného tempehu
- 250g luků zelené fazolky
Marináda na fazolky:
- 100ml jablečného octa
- 1PL krystalového cukru
- trocha vody
- sůl
Marináda na tempeh:
- 60ml sójové omáčky
- 1PL rajčatového protlaku
- 1PL chilli pasty (Harrisa)
- 1PL kukuřičného škrobu
- trocha vody
Na dochucení:
- 1 PL kešu oříšků
- 1 PL slunečnicových semínek
- 1 ČL sezamových semínek
- 1 jarní cibulka
- 3 stroužky česneku
- 1+1 PL sezamového oleje
- 1 ČL oleje
- 1 hrst natrhaných lístků endivie
Postup
Tempeh nejdříve nakrájíme na kostičky o velikosti asi 2x2 cm.
V míse smícháme škrob, vodu, přetlak a čilili pastu, přimícháme tempeh. Rovnoměrně promícháme a necháme marinovat asi 30 minut. Potom v pánvi rozpálíme 1PL sezamového oleje a tempem opékáme ze všech stran asi 2 minuty. Kešu a slunečnicová semínka nasucho opečeme a posypeme jimi opečený tempeh.
Fazolky očistíme od stonků a konečků a pokrájíme je na rovnoměrné kousky asi 5 cm dlouhé. Do mísy dáme vodu s ledem. Do hrnce si dáme vařit vodu. Když sevře vsypeme do ní fazolky a věříme 4-5 minut. Potom hned scedíme a vsypeme do vody s ledem. (Tak nám zůstanou fazolky pěkně zelené). Z cukru, octa a soli si připravíme nálev. Když fazolky vychladnou vodu scedíme a fazolky přesypeme do marinády. Necháme marinovat 2-6 hodin. Mezitím opečeme nasucho sezam. Potom fazolky scedíme, pokapeme olejem, promícháme a posypeme opečeným sezamem.
Cibulku a česnek nakrájíme na malé kousky a krátce opečeme na troše oleje. Posolíme a podáváme s tempem, opečenou cibulkou a endivií.
























