Co budeme potřebovat
- 20 g másla
- 400 g zakysané smetany
- 250 g tvarohu
- 1 cibule, nasekaná
- 2 stroužky česneku, nakrájené
- 200 g pórku, nakrájeného
- tymián a petrželová nať, nasekané
- 150 g žluté cukety
- 150 g zelené cukety
- 1 menší fenykl, nakrájený
- 10 ks cherry rajčat
- 60 g sýra (např. gouda)
- 1 vejce
- 1 bobkový list
- sůl a pepř
Těsto:
- 150 g mandlové mouky
- 70 g pohankové mouky
- 100 g másla
- špetka soli
- 1 vejce
Postup:
Z mandlové a pohankové mouky, vajíčka, másla a soli vypracujeme těsto. Na pánvi opečeme cibulku s česnekem dozlatova, přidáme pórek a bobkový list, dochutíme solí a pepřem. Odstavíme, vyjmeme bobkový list a necháme vychladnout. Cukety pokrájíme podélně na plátky o tloušťce cca 1–2 mm. Ve větší míse smícháme smetanu, tvaroh, nastrouhaný sýr, vejce, nasekané bylinky a cibulovou směs. Formu vyložíme těstem a vlijeme smetanovou směs. Poklademe plátky cukety, pokrájený fenykl a rozpůlená rajčata (řezem nahoru). Pečeme v troubě na 180 °C přibližně 45 minut.






























