Co budeme potřebovat:
- 50 g strouhaného sýra (například gouda, eidam, ementál, ...)
- 500 g mletého telecího (hovězího) masa
- 3 lžíce rajčatového protlaku
- 1 lžičku chilli pasty
- 1 bobkový list
- 1 zakysaná smetana
- špetka muškátového květu
- 1 cibule
- 2 stroužky česneku
- 1 PL mleté sladké papriky
- ½ lžíce hladké mouky na zahuštění
- olej
- sůl
- pepř
Na palačinky
- 200g pohankové mouky
- 2 vejce M
- 500ml plnotučného mléka
- 1 špetku soli
Postup:
V míse dobře vymícháme mouku, vejce, mléko a sůl. Necháme 15 minut odstát a následně pečeme na pánvi jako klasické palačinky a tedy do zlatova.
Na oleji orestujeme nakrájenou cibulku a česnek, přidáme maso a důkladně ho opečeme. Přidáme bobkový list, protlak, muškátový květ, pepř, sladkou papriku a sůl. Ke konci přidáme 2 lžíce zakysané smetany, pak vybereme maso a bobkový list z pánve.
Palačinky naplníme masem, posypaným sýrem, můžeme přidat lžičku smetanovo-paprikové směsi a zakroutíme jejich. Do pánve, ve které jsme připravovali maso, vlijeme zbytek smetany rozmíchané s paprikou a moukou, krátce povaříme a touto omáčkou polijeme palačinky. Posypeme trochou sýra a necháme v troubě krátce zapéct.



























