Co budeme potřebovat
- 300 g hovězí svíčková
- 6 PL sójová omáčka
- 2 PL sezamový olej
- 1 PL olivový olej
- 1/2 cibule
- 3 strúčiky česneku
- 2 ČL nastrouhanej česnek
- 1 ks mrkev
- 1/2 květák
- 2 ks vejce
- 100 g hrášku
- 2 ks mladé cibulky, zelená část
- sůl, pepř
Postup
Maso očistíme a nakrájíme na kostky o velikosti asi 1x1 cm. V misce smícháme 1pl sójové omáčky a sezamový olej. Na pánvi si rozehřejeme olej, přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, česnek a zázvor. Dobře promícháme a po pár minutách přidáme mrkev nakrájenou na kousky. Květák očistme a dáme do mixéru, rozmixujeme na malé kousky, o velikosti rýže. Přidáme na pánev s mrkví a orestujeme. Zeleninovou směs predožíme na talíř a na pánvi na silném plameni orestujeme svíčkovou. Necháme rychle zatáhnout, snížíme plamen a 2 min ještě restujeme. Maso přendáme k zelenině. Vajíčka si v misce a vyšleháme, a na pánvi připravíme propečenou pražrnicu. Následně k ní přidáme zeleninu, svíčkovou, hrášek, zbytek oleje a sójové omáčky, dobře promícháme a ečte krátce orestujeme. Podáváme s rýží a posypané vňaťkou cibulky.






















